Jak nalepovat tapety na staré dveře.

Často je tak, že není nutné kupování nových věcí – stačí je jenom opravit. Dobrým přikládem jsou dveře. Není smysl nabyvat nové, lepší je oprava. Je to lacinější a nikdo z nás nechce bezdůvodně utrácet peněz.

Moderní tapety na zed

Źródło: http://demur.pl

Velice dobrým nápadem jsou samolepící tapety na dveře. Proč? Protože jsou neobyčejně prosté v použítí a můžete je nalézt v různorodných vzorech. Je to jednodušší a lacinější řešení než malování dvěří. Vyznamné je též to, že samolepící tapety jsou mnoho čístější než barvidla.

Na počatku musíte vysadít dveře z závěsů a odstranit kliku. Pozděj samozřejmě je potřeba dveře umýt a očistít. Musíte znát přesný rozměr dveří, abyste věděli kolik samolepící tapety musite nabyt. Vyznamné je, aby pamatovat o pár zásadech. Pamatujte, aby tapetu na pruhy řezat na zadní straně. Velmi vyznamné je podívání se na vzor tapety.

Nemůžeme ho postřihat. Lepé ustřihat tapetu s přesahem, které ohneme na koncí praci. Tapetu lepime jen na čisté a suché dveře. Je to doopravdy velice důležité. Nejlepé lepit pruhy tapety na výsku dveří a dělat to odhory. Pamatujte, aby vyhnat bublinky zpod tapety, jínák nebude to vypadat hezky. Potom nutné je ořiznutí přesahu tapety a uhladení celého povrchu stěrkou. Dokonalým tipem je přefoukaní teplým vzduchem z fénu na vlasy. Z druhou stranou dveří postupujeme stejným způsobem.

Renovace

Autor: FunkBrothers
Źródło: http://www.flickr.com

Nějakým ostrým kráječem musíme prořiznout tapetu v mistech otvorů pro klič a kliku, zakládní je rovněž ořiznutí okraju tapet. Jestli toho neudělame můžeme mít později problém z zamykáním dvěři. Je to doopravdy velmi jednoduchá metoda na obnovení dveří. Není to konec vyhod takovych tapet. Samolepící tapety na dveře kromě toho jsou velice levné a mají hodně vzoru. Doopravdy každy může nalézt něco pro sebe a pro svůj byt.

Nejpopularnější jsou jistě „dřevěné vzory”, na kterých představené jsou roční letokruhy různorodných druhů stromů. Ale samozřejmě samolepící tapety na dveře to nejenom vzory stromů. Můžete nabyt také jíne pozoruhodné vzory. Pečování o obnovené dveře není těžké. Stačí jen umývat dveře neabrazivnimi prostředky, abychom náhodou neodřeli tapetu.

Kdy budete nabyvat samolepící tapety – takhle – na dveře je třeba mít na paměti dobře propočitané spotřebě. Důležité je brát zřetel na vzor a na to, aby dobře vypadal. Jestli bude nedůkladně lepený nebude to vypadat příjemně. Navrhnujeme koupit kus tapety navíc, abyste v budoucnosti mohli zkorigovat nějaké poškození.

Tapety koupite v obchodech s bytovymi doplňkami. Obvykle vyběr je velký a ceny nejsou vysoké. Jestli avšak nenajdete níc zajímavého můžete zkusit hledat tapet na internetu. Existuji speciální stranky, které prodavájí jen tapety, v tím též samolepící tapety na dveře.