Jaké pružiny najdeme v hodinách?

Malokdo ví jak funguje tak povšechná věc jakou jsou hodiny. Většina z nás má hodinky na ruce a vůbec nepřemýšlí o tím jak ve skutečností fungují. Věřime, že se nám povede Vám to vyložit.

Hodiny jsou složitým strojem a mají mnoho součástí. Každá z ních je hodně významná. Pokud jedna část nepracuje celé hodiny mají problem s pracovaním.

Hodinařstvírozčleňuje hodiny do dvou základních grup, a každá z tíchto skupin má dvě podskupiny. Prvni skupina to strojky mechanické, které dalé rozdělujeme na natahovací a automatické hodiny. Druhá skupina to strojky quartz, které pak rozčleňujeme na elektronické ručičkové a digitální.

budovy - hodiny

Autor: suchosch
Źródło: http://www.flickr.com

Výroba pružin , kterých uživá se v hodinařství není snadná, protože obvykle jsou to skutečně malé pružiny, které musejí být pečlivě výrobené. Jejích funkce je opravdu základní.

Dnes na internetu můžete nabyt všechno, co chcete. Také pera můžete nabyt v internetovým obchodě. Ačkoliv uvažujeme, že správnějším nápadem je koupení per k hodinek v hodinařství. Máte tehdy pevnost, že pružina bude dobrá. Hodiny jsou doopravdy jemným strojem, a důležité je, aby se zaujímal níma profesionalní hodinař.

Nejpopularnějším druhem hodinek jsou mechanické natahovací strojky. Strojek je poháňovaný nataženým perem svým progresivním rozvinováním. Pružina se svinuje natahováním přes korunku. Obvyklé hodiny vydrží jeden, možne, že dva dny. Hodiny nejvyššíjakosti budou pracovat až dva tydny.

hodiny sluneční

Autor: Petr Dadák
Źródło: http://www.flickr.com

Jestli jde o samočinné hodinky to výpada to trochu různě. Pero v strojku automatickým svinuje pohnutí ruky při běžném nošení hodinek. Takové hodinky mohou pracovat okolo 2 dnů, te nejkvalitnější hodinek je to okolo 2 tydnů.

Jsme jistý, že většinu z nas aspoň jedenkrát v svým životě zajímalo jak vevnitř vypadají hodinky. Někteří z nás usilovali rozmontovat hodinky, aby vědět jak opravdu funguje. Pozdějí potížem bylo poskládani hodinek tak, aby ještě náležitě fungovaly. Hodinky jsou doopravdy komplikovaným strojem, a jenom profesionál bude mohl dobřé hodinky napravit.

Pokud kupujete hodinky mimo vzhledu velice základní je to, co hodinky mají uvnitř. Nejlepší hodinky mají uvnitř nejlepší částí, rovněž pružiny, protože mají one obrovský na pracovaní celých hodinek.