Produkce kovových per používa se odlišný surovin

Všechny stroje, které upotřebujeme každého dne skládají se z spousta částí. Každa z týchto dilů je velmi podstatna a plní svou role. Jistě všechny součástí měly by být skutečné, aby celá mašina dobře pracovala a nám sloužila.

Pružiny ve strojích

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com

Při nabídce pera měli bychom většinou vypočítat průměr jejího drátu, množství činných závitů a její volnou délku. Z toho důvodu musíte zvolit zatěžující sílu, průměr pružiny a její surovinu.

Kovové pera se vyrábí tvarovaním za tepla nebo za studena. Forma výroby zaleží na druhu pera, žadaných vlastnostech a rozměrech užitého materiálu. Pro výrobu kovových per používa se pár materiálů. Nejčastějí je to korozivzdorná ocel nebo slitina měď. Šroubovité tažné pružiny jsou vyráběny z drátů a tyčí kruhového průřezu s konstantním průměrem. Pružina zpravidla navíjená zastudena, pozdějí muže být dále tepelně obrobená.

Dnes produkce per (zobrazit více) běžně je mechanická. V speciálných tovarnách, které produkují jenom pružiny je pár robotů, které konají celou prací. Jasně lidé musejí revizovat pracé strojů a je to potřebné pro jejích kvalitné fungovaní. Avšak automatizace urychlila a ulehčila výrobení per.

kov

Źródło: www.morguefile.com

Při promačkávání za studena je polotovar při pokojové teplotě vsunuty do průtlačnice a je – pomůckou, která je nazývaná průtlačníkem – vytlačován naproti jeho pohnutí. Je to možne díky tomu, že většina kovů se dá tvářet. Existují též hliníkové směsy, které není možno tvarovat za pokojové teploty. V tímto případě je nutné materiál zahřívat na určitou teplotu. Ohřevem se zvětšuje tvarovost kovu a dochází k poklesu normalního vzdoru.

Každá pružina měla by mít několik kontrolí. Jde tady o hodnotu materiálu a hodnotu výrobků. Můžeme tady rozčlenít tří fází, první je vstupní kontrola, pozdějí revize v postupě samotné výroby a na zavěr kontrola zavěrečný. Důraz je kladen na velikosti a tvrdost suroviny.

V perarnách mohli byste nabýt nejpopularnější žánry a rozměry pružin, tehdy jde o řadovou produkce. Možne je též zamluvení miň popularních druhů, pišeme tady o výrobě kusové. Pružiny je možne produkovat na několik stylů, všechno zavísí na tím jakou pružinu potřebujeme. Před nabýtim pružiny pečlivě zkontrolujte jaký druh pružiny potřebujete. Jestli nejste pevný můžete poprosit o pomoc kutila nebo mechanika.