Skvělé nápady na aranžaci koupelnových prostorů

Během obnovy nebo prvního zařízení koupelny klíčová je péče o hodně různých činnosti. Úžásný a odolný nábytek, elegantní přizpůsobení dekorací, praktické sanitární přístroje jsou nyní určitě nezbytnost. Díky pečlivému aranžmá koupelny také obyčejné osprchování může být pravdivým odpočinkém a možnosti regeneraci.

V takových prostorech, jako kuchyň buď koupelna docela důležité je to spojení praktičnosti s vysokou úrovni stylu – když je to úspěšné, koupelna bude dokonce čarovným místem.

salon

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Současně stojí brát v úvahu, že v aranžaci koupelen nábytek a vybavení absolutně není všechno. Ve velkém měřitku důležité jsou rovněž různorodé dekorační výrobky, i nástěnné. Fototapety v současné době jsou skvělou volbou nejen v obývaku anebo ložnici – můžou málebně vypadat rovněž v koupelně anebo záchodě. K největším kladům fototapet v takových místech patří jejich estetická hodnota, velká funkčnost ziskaná díky textilům odolným vůči vodě a jednoduchá možnost vizuálního zvětšení prostoru. V koupelnách a záchodech nejpopularnější motivy jsou hlavně korálové útesy, pohled na moře, schránky, horské vodopády nebo vodní zvířata (třeba delfíny, žraloci, klaun očkatý), a dokonce také fantastické bytosti (známé tritony). Velmi klimatické jsou rovněž ponorky, zvláště jestli někomu se líbí Vernovy pověsti anebo styl industriální. Je vidět, že podmořských a jiných vodních motivů je tolik, aby skoro každý našel něco skvělého pro jakoukoliv koupelnu. Pokud máte rádi něco opravdu unikátního, fototapety budou pravdivou šanci na úspěch.

Fototapety vypadají skvělé také ve věřejných záchodech – díky nim rovněž tak na první pohled nenápadné prostory mají možnost být pravdivě unikátní. V takových prostorech, jako záchod v hotelu, kině nebo obchodním centru možností je rozhodně víc, protože ještě větší množství vzorů fototapet jim sluší – například v kavárně může to být káva, v kině – významné scény anebo postavy z dějin kinematografie. Samozřejmě harmonie je klíčová v každém prostoru – jedna velká fototapeta nejčastěji úplně stačí v nevelkém anebo středním záchodě. Velmi klíčové je, aby jiných dekoračních příloh nebylo příliš moc – fototapety již jsou docela dekorační a může to působit pocit přehánění.