Powered by Drupal, an open source content management system

User login

Druhy pružin

Submitted by admin on Mon, 07/07/2014 - 13:02
Pružiny jsou drobnýmí částmí, které najdeme ve všech žánrách strojů. Bezmála nikdo neví jak důležitou hrájí rolu. Pera hromadí silu a též tlumí rázy a chvění.


Pružiny
Źródło: http://www.vanel.com
Mnoho lidí zná jen o jedným nejvíc znamým týpě pružin. Avšak pera měli bychom podělit na několik druhů. Nejpopularnější týp to pružiny tlačné, které mohou mít broušené nebo nebroušené závěrné závity. Můžeme je dalé rozčlenít na pružinypera válcové, kuželové a soudkovité. Pokud jde o pera tlačné válcove mohou one být s pravidelným nebo rostoucím zvyšovaním. Další žánr per to pera tažné, které mají víc podgrup.

Můžeme tady klasifikovát pružiny (http://www.vanel.com/index.php?lang=czech) s oky všednímí, s oky anglickými, s půloky, s půloky protaženými, s bočními oky, které jsou mimo osu, s oky vestvěnými, ve kterých oka jsou oddělené od těla a rovněž pera bez ok, které jsou zavěšení pomoci závitů. Následující v pořadí jsou pera točné, které rozčlenujeme na takové týpy: pera radiálné, to znamena, že kolem osy, točí například roletou, bez ramínek přímé nebo s ramínky různě tvarovanými. Jsou rovněž torzní tyče příme a rovněž, které jsou tvarované případně se závity a jsou to stabilizátory. Stojí to za to, aby řict něco o tvarových pružinech, které obvykle mají široce definované formy a jsou použivané v nejrůžnějšších věcích. V některých prodejnách můžete nalezt rovněž bowdeny zda napřiklád nosiče, kabelové vedení nebo kanálové čističe.

Typy pružin
Autor: http://www.freeimages.com/
Źródło: http://www.freeimages.com/
Jestli jde o využiti to měli byste vědět, že nejčastěji se uživa per pro strojírenský průmysl, a to znamena mezi jínymi obrábecí stroje, dopravníky, vibrační mašiny, textilní stroje a tvářecí mašiny. Naprosto jíny formů mají pera, kterých se uživa v energetice, jsou to kompresory, turbiny, závěsy a ventile. Velmi podstatné jsou pružiny, které měli bychom najít v automobilech a motocyklech. Jsou to většinou pružiny tlačné z kruhového profilu, listové pružnice nebo stabilizátory. Jsou one také použivané generalně. Jenom někteří líde ví, že pružiny jsou rovněž v zámkech, vratech, hodinach, roletach, výtahach, brzdach a spojkach.

Pružiny jsou hodně významnou součástí života všíchních lidí. Často pečují o naší bezpečnost. Bohužel malokoho to opravdu zajíma. Je to obrovská škoda, protože tema pružin je velice obrovské a rozsáhlé.

Pokud musíte nabyt pera především musíte vědět, kde budete jejích použivat. Nejpodstatnější je brát v úvahu cíl, který ma pero plnit. Velmi významné je sledovaní na jakost per. Někdy je lepší zaplatít víc peněz, ale mít předmět výborné jakostí.
Drupal theme by Kiwi Themes.