Powered by Drupal, an open source content management system

User login

Jak vypada postup vyrabení per?

Submitted by admin on Wed, 07/30/2014 - 10:15
V dneší době technologie je skutečně pokroková, a týka se to téměř všech věcí, které produkuje člověk. Určitě nevždycký tak to výpadalo. Kdysi výrobní rozvoj některých věci byl dlouhý a těžký. V dnešní době máme zvláštní mašiny, které dělají mnoho věcí za nás. Všechno je snadnější než dřiv.


Výrobní postup pružin
Źródło: sxc.hu
Výborným příkládem bude výrobní proces per. Samozřejmě většina z nás spojuje pružiny jenom z pružinama tlačnymí. Je to nejfrekventovanějí uživaný typ pružin. Ale měli byste vědět, že je spousta žánrů per, a každa z ních ma jíný úkol. Pružina je také neobvyklé důležitá pro pracovaní calého stroju. Výběr výborného pera je velice důležitý. Pokud správně vyběrete pero Váš stroj bude rozvleklé a skvělé pracovat.

Místo, ve kterým se produkuje pera nazýva se pružinarnou. Co je poutavé produkuje se tamhle jenom pružiny, je to hodně specialistícká tovarna. Někdy můžete najít ještě pružinarny, ve kterých pružiny vytváří se manuálně. Jístě takové pera jsou nejvyšší jakostí, ale musíte mít na pamětí, že musíte zaplatit za ní víc peněz. Avšak většina pružinarn má hodně rozvinuté stroje, které produkují pružiny. Některé z ních disponuje také pomůckama vlastní konstrukce, diky tomu mohou dělat pružiny nejlepší kvality.

Výrobní postup per není jednoduchý. Na záčatku nejdůležitější je navíjení a tvarovaní per z suroviny. Pozdějí pera měli by být tepelně úpravené, jde tady o tepelnou stabilizace. Běžně tento postup je automatický. Ještě pozdějí ma místo proces, který nazýva se povrchovou úpravou mechanickou.

Pružiny
Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Tento proces můžeme podělit na tří etapy. První to kuličkovaní, druhý to broušení a konečný to odmašťovaní. Běžně stadia té jsou dělané mašínami vlastní konstrukce. Na závěr proběha proces povrchové úpravy antikorozní a také značení. Je tady použito lakování a voskování. Občas také černění a cínování. Všechno závísí na tím jaký potřebujeme mít výsledek.

Občas pružinarny dělali rovněž další prováděné operace. Myslíme tady na přiklád odmagnetování per, odjehlování per a rovněž leštění pružin. Některé pružinarny dělali také životnostní testy, které mají garantovat nejlepší kvalitu produktu.

Jak vidíte produkce per není lehké. Je to protáhlý a spletitý postup, ve kterým se použivá mnoho stroju. Dnes celá produkce díky mašinům je snadnější než dřív. Skoro nikdo z nás neví jak komplikovaná je nevelká pružina.

Čtěte více zde: http://www.vanel.com/compression.php?lang=czech.
Drupal theme by Kiwi Themes.